polskie

Edyta Górniak

Edyta Górniak

Biografia

Edyta Górniak urodziła się 14 listopada 1972 roku w Ziębicach. Zadebiutowała w 1989 roku w telewizyjnym programie Śpiewać każdy może. Zaproszono ją do Debiutów na Festiwalu w Opolu, gdzie otrzymała tam swoje pierwsze muzyczne wyróżnienie. Przez cztery lata grała w musicalu Metro w teatrze Buffo oraz w przedstawieniach Do grającej szafy grosik wrzuć oraz Brel.

W 1994 roku Górniak wystąpiła na Festiwalu Eurowizja, zajmując drugie miejsce z piosenką To nie ja, która okrzyknięto hitem roku. Wokalistka podpisała umowę z wytwórnią i w 1995 roku ukazała się płyta Dotyk z przebojem Jestem kobietą. W 1997 roku ukazał się anglojęzyczny krążek Edyta Górniak. W 1998 roku na szczyty list przebojów trafiła Dumka na dwa serca nagrana do filmu Ogniem i mieczem. Rok później podczas trasy koncertowej nagrano materiał na płytę Live?99. W 2002 roku ukazał się album Perła, a rok później ? Invisible, będący angielską wersją Perły. Na kilka lat wokalistka zajęła się niezależnymi przedsięwzięciami muzycznymi: nagrała kilka singli, w tym francuski Lunatique. Powróciła w 2007 roku studyjnym albumem E.K.G., za który otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Rok później wydała krążek świąteczny Zakochaj się na Święta w kolędach. W 2010 roku Edyta Górniak rozpoczęła współpracę z menedżerką Mają Sablewską, co zaowocowało odświeżeniem wizerunku artystki. W 2010 roku Edyta wzięła udział w Tańcu z Gwiazdami, gdzie zasżła bardzo daleko, jednak nie udało jej się zdobyć Krzyształowej Kuli.

Prywatnie Edyta Górniak była związana m.in. z Robertem Kozyrą czy Piotrem Kraśką. W 2005 roku wyszła za Dariusza Krupę, z którym ma syna Alana. Para rozstała się w 2010 roku.

(APa)

Najnowsze plotki

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 90