polskie

Doda

Doda

Biografia

Dorota Doda Rabczewska urodziła się 15 lutego 1984 roku w Ciechanowie. Od najmłodszych lat rozwijała swoje talenty wokalne i muzyczne (m.in. uczyła się w szkole muzycznej, w klasie fortepianu). Jako córka mistrza świata w podnoszeniu ciężarów, Pawła Rabczewskiego nie stroniła od zajęć sportowych. Odniosła kilka znaczących sukcesów na krajowych zawodach lekkoatletycznych dla juniorów. Już jako czternastolatka zadebiutowała na deskach warszawskiego Teatru Buffo. Swoje umiejętności szlifowała w Studium Wokalnym Elżbiety Zapendowskiej. Kariera Dody nabrała tempa, gdy w 2002 roku wygrała casting na wokalistkę zespołu Virgin. Na współpracy z młoda artystką zyskała cała grupa ? jeszcze w tym samym roku Rabczewska wzięła udział w telewizyjnym reality show Bar. Skąpe stroje, ostry język i swobodne zachowanie sprawiły, że Doda zyskała popularność.

Wkrótce po zakończeniu programu po raz pierwszy pojawi się na okładce magazynu CKM. Współpraca Doroty Rabczewskiej z zespołem Virgin zaowocowała wydaniem trzech płyt. Debiutancki krążek Virgin wydany w 2002 roku został nominowany do Fryderyków. Płyta Bimbo z 2004 roku trafiła na pierwsze miejsce polskiej listy bestsellerów muzycznych. Hitem stał się promujący płytę singiel Dżaga. Największy sukces odniósł album Ficca z 2005 roku, który zyskał status podwójnej platynowej płyty (100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy). Rok później ukazała się jego reedycja promowana singlem Szansa. 1 stycznia 2007 zespół Virgin zakończył działalność, a Dorota Rabczewska rozpoczęła solową karierę, już po kilku miesiącach wydając płytę Diamond Bitch promowaną przebojem Nie daj się. Obecnie artystka pracuje nad albumem The seven temptations.

Wokalistka debiutująca w programie Bar stała się gwiazdą licznych programów telewizyjnych. W 2004 roku wzięła udział w show Bar - Złoto dla zuchwałych w telewizji Polsat. W 2007 roku została jurorką programu Gwiazdy tańczą na lodzie, w którym zasłynęła z kontrowersyjnych wypowiedzi i utarczek z uczestnikami. Trzy lata później zasiadała w jury programu Tylko Nas Dwoje w Polsatu. Dorota Rabczewska wystąpiła też w programie Jazda z Dodą, pokazując w TVN Turbo swój kurs na prawo jazdy. Mimo propozycji organizatorów odmówiła natomiast udziału w Tańcu z gwiazdami, motywując to problemami zdrowotnymi. Na swoim koncie Doda ma tez liczne sukcesy na festiwalach muzycznych, z których największym jest zdobyty w 2008 roku w Sopocie tytuł hitu lata. Doda reprezentowała też Polskę na gali MTV Europe Music Awards w 2009 roku, zajmując drugie miejsce w kategorii najlepszy wykonawca europejski. Wśród zdobytych przez Dodę laurów nie brak i takich jak Diamentowe stringi - najładniejsza pupa show biznesu czy wyróżnień w kategorii image roku, osobowość roku i Viva Najpiękniejsi.

W czerwcu 2011 wydała drugi solowy album Seven Temptations, który miał 7 wydań z różnymi szokującymi okładkami. Płyta zyskała status złotej. Ogromne emocje budzi życie prywatne wokalistki i szeroko opisywane w mediach skandale obyczajowe z jej udziałem. W 2005 roku poślubiła piłkarza Radosława Majdana, z którym stworzyła jedną z barwniejszych par polskiego show biznesu, porównywaną niekiedy do Davida i Victorii Beckhamów. Małżeństwo rozpadło się po trzech latach. Artystka zaręczyła się w grudniu 2009 roku z liderem grupy Behemoth Adamem Darskim "Nergalem", u którego kilka miesięcy później zdiagnozowano białaczkę. Choroba partnera sprawiła, że Dorota Rabczewska aktywnie zaangażowała się w promowanie akcji oddawania szpiku dla chorych na białaczkę. Niestety po wyjściu Adama ze szpitala i jego powrocie do zdrowia para rozstała się.

Doda

Najnowsze plotki

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 152